| Case Quantity | Price |
|---|---|
| 1 | $209.48 / case (2.09 each) |
| 5 | $195.14 / case (1.95 each) |
| 10 | $187.43 / case (1.87 each) |
| 13 | $180.81 / case (1.81 each) |
| Pallet: 13 Cases Pallet Wt: 519 lbs | * leadtimes may vary |

| Part No | UCP001_BK |
|---|---|
| Color | Black/Kraft |
| Item Weight | 0.40 lbs |
| Wall Construction | 200#/ECT-32 Single Wall |
| Dimensions | 10 x 3 x 10" |
| Case Pack | 100 ea |
| Case Weight | 39.90 lbs |
| Case Dimensions | 28 x 18 x 17 Inch |
| Note | Custom printing & sizes available. Call for details. |
Looking for bulk pricing on Reverse Tuck Corrugated Boxes? Email us or call (201)-975-6272 to get a quote today!
| Part No. | UCP001_bk |
|---|---|
| Color | Black/Kraft |
| Type | 200#/ECT-32 Single Wall |
| Flute Type | E Flute |
| Length | 25.4 cm |
| Width | 7.6 cm |