| Case Quantity | Price |
|---|---|
| 1 | $65.60 / case (1.31 each) |
| 5 | $60.64 / case (1.21 each) |
| 10 | $58.43 / case (1.17 each) |
| 31 | $56.23 / case (1.12 each) |
| Pallet: 31 Cases Pallet Wt: 465 lbs | * leadtimes may vary |

| Part No | UCP108_KRE |
|---|---|
| Color | Kraft/Kraft |
| Item Weight | 0.30 lbs |
| Wall Construction | Deluxe Literature Mailers |
| Dimensions | 7.35 x 5¾ x 3½" |
| Case Pack | 50 ea |
| Case Weight | 15.00 lbs |
| Case Dimensions | 25 x 25 x 7 Inch |
| Note | Custom printing & sizes available. Call for details. |
Looking for bulk pricing on Deluxe Mailer Boxes? Email us or call (201)-975-6272 to get a quote today!
| Part No. | UCP108_KRE |
|---|---|
| Color | Kraft/Kraft |
| Type | Deluxe Literature Mailers |
| Flute Type | E Flute |
| Length | 18.7 cm |
| Width | 14.6 cm |