| Case Quantity | Price |
|---|---|
| 1 | $53.19 / case (2.13 each) |
| 5 | $49.07 / case (1.96 each) |
| 10 | $47.13 / case (1.89 each) |
| 27 | $45.48 / case (1.82 each) |
| Pallet: 27 Cases Pallet Wt: 429 lbs | * leadtimes may vary |

| Part No | UCP083_KRE |
|---|---|
| Color | Kraft/Kraft |
| Item Weight | 0.64 lbs |
| Wall Construction | Deluxe Literature Mailers |
| Dimensions | 19 x 12 x 3" |
| Case Pack | 25 ea |
| Case Weight | 15.90 lbs |
| Case Dimensions | 34 x 20 x 7 Inch |
| Note | Custom printing & sizes available. Call for details. |
Looking for bulk pricing on Deluxe Mailer Boxes? Email us or call (201)-975-6272 to get a quote today!
| Part No. | UCP083_KRE |
|---|---|
| Color | Kraft/Kraft |
| Type | Deluxe Literature Mailers |
| Flute Type | E Flute |
| Length | 48.3 cm |
| Width | 30.5 cm |