| Case Quantity | Price |
|---|---|
| 1 | $41.90 / case (0.84 each) |
| 5 | $38.04 / case (0.76 each) |
| 10 | $36.94 / case (0.74 each) |
| 38 | $35.28 / case (0.71 each) |
| Pallet: 38 Cases Pallet Wt: 646 lbs | * leadtimes may vary |

| Part No | PD39X14_E |
|---|---|
| Color | Kraft/Kraft |
| Item Weight | 0.34 lbs |
| Wall Construction | 200#/ECT-32 Single Wall |
| Dimensions | 39 x 14" |
| Case Pack | 50 ea |
| Case Weight | 17.00 lbs |
| Case Dimensions | 39 x 14 x 5 Inch |
| Note | Custom printing & sizes available. Call for details. |
Looking for bulk pricing on Cardboard Sheets? Email us or call (201)-975-6272 to get a quote today!
| Part No. | PD39X14_E |
|---|---|
| Color | Kraft/Kraft |
| Type | 200#/ECT-32 Single Wall |
| Flute Type | E Flute |
| Length | 99.1 cm |
| Width | 35.6 cm |