| Case Quantity | Price |
|---|---|
| 1 | $75.80 / case (3.03 each) |
| 5 | $70.29 / case (2.81 each) |
| 10 | $67.53 / case (2.70 each) |
| 50 | $65.32 / case (2.61 each) |
| Pallet: 50 Cases Pallet Wt: 585 lbs | * leadtimes may vary |

| Part No | UCP153_PU |
|---|---|
| Color | Purple/White |
| Item Weight | 0.47 lbs |
| Wall Construction | 200#/ECT-32 Single Wall |
| Dimensions | 10 x 8 x 8" |
| Case Pack | 25 ea |
| Case Weight | 11.70 lbs |
| Case Dimensions | 18 x 16 x 7 Inch |
| Note | Custom printing & sizes available. Call for details. |
Looking for bulk pricing on Color Shipping Boxes? Email us or call (201)-975-6272 to get a quote today!
| Part No. | UCP153_Pu |
|---|---|
| Theme | Color Outside White Inside |
| Color | Purple/White |
| Type | 200#/ECT-32 Single Wall |
| Flute Type | B Flute |
| Length | 25.4 cm |
| Width | 20.3 cm |