| Case Quantity | Price |
|---|---|
| 1 | $88.20 / case (1.76 each) |
| 5 | $80.48 / case (1.61 each) |
| 10 | $77.18 / case (1.54 each) |
| 27 | $74.97 / case (1.50 each) |
| Pallet: 27 Cases Pallet Wt: 448 lbs | * leadtimes may vary |

| Part No | UCP101_W |
|---|---|
| Color | White/Kraft |
| Item Weight | 0.33 lbs |
| Wall Construction | Deluxe Literature Mailers |
| Dimensions | 13 x 10 x 2" |
| Case Pack | 50 ea |
| Case Weight | 16.60 lbs |
| Case Dimensions | 27 x 23 x 6 Inch |
| Note | Custom printing & sizes available. Call for details. |
Looking for bulk pricing on Deluxe Mailer Boxes? Email us or call (201)-975-6272 to get a quote today!
| Part No. | UCP101_w |
|---|---|
| Color | White/Kraft |
| Type | Deluxe Literature Mailers |
| Flute Type | B Flute |
| Length | 33 cm |
| Width | 25.4 cm |